הודו הודוֹ מאת דוד גרונר דוניו. הוצאת 'אופיר ביכורים'

מחבר הספר דוד גרונר דוניו נולד בטורקיה בשנת 1949. נשוי לחוה ואב למאיה ומרב. את בנו, צחי הוא שכל במהלך שירותו הצבאי בשנת 1998 ועשה הכל כדי שהאבל לא ישתלט על חיי המשפחה, אך העצב הפנימי והצער הכבד גרמו לו לשאול אם גם את עצמו הציל או רק את משפחתו

פורסם ב: 23/11/2018 12:09

הודו הודו מת דוד גרונר דוניו . הוצאת אופיר ביכורים
'הודוּ; הודוֹ', מאת דוד גרונר דוניו בהוצאת הספרים "אופיר ביכורים", הינו יומן מסע של תרמילאי כבן 64 בעת מסעו, המהווה ספר מסע ייחודי הכולל מידע אותנטי ותובנות והכל בשילוב סיפור אישי מרגש במיוחד.

כך הוא כותב בין היתר בספרו האישי כל כך: 'כשצחי התאבד, אספתי את אשתי חווה ואת בנותיי, מאיה ומרב. אמרתי 'זה קרה וזה מאחורינו. אנו מסתכלים קדימה. יש לנו חיים לנהל ואנו ממשיכים אותם. החיים נמשכים'. עשיתי זאת כי לא רציתי שהאבל ישתלט על חיינו. לא רציתי שנאבד משפחתנו. אלוהים ברא אותנו עם עיננו קדימה. צריכים להתאמץ כדי להסתכל לאחור, ואף פעם לא נראה 360 מעלות.

הצלתי את משפחתי. האם הצלתי את עצמי? אחרי 16 שנה, לבי צר לי ודמעותיי זולגות, צר לי שאני כותב שורות אלו. אולי אני לא שלם עם עצמי. אולי זאת הסיבה לאי השקט הנסתר בי. חוסר השלמות, השלמה, למרות האמונה.

לאחר 16 שנות התמודדות יצא דוד למסע חיים, מסע בתת-היבשת ההודית, בינות מגוון נופיה, תוך השוואת דתות ואמונות ותוך התבוננות נפשית ואישית, כנה ואמיצה.

במסגרת מסעו, לומד דוד על התרבות ההודית, על עצמו, ועל הקשר המיוחד עם בנו. ממסע ייסורים, עבור בהתמודדות ובהשלמה מרגשת וכלה במיסטיקה המלווה בשירו האהוב על הבן ובשמות המקומות בהודו.


קיים שוני בין המדינות מהאראשטרה, גואה וקראלה. ככל שמדרימים עולה הרוגע, פחות מוסלמים, יותר נוצרים והינדואים. גואה וקראלה עשירות יותר. גואה יותר. המחירים ורמת הפיקחות יורדים. דרישות צנועות יותר. בכלל, בהודו אתה מתחיל לראות שיכולנו להסתפק בהרבה פחות כי מסגלים ומסתגלים. רוב דרישותינו גחמות. הורסים את עצמנו במרדף אחריהן רק כי יכולים. אנו מאושרים יותר מהם?

אולי הם מקנאים בנו על עושרנו, האם הם יודעים את המחיר של אושרנו? נראה לי שאנו מקנאים בהם. כל אחד רוצה את מה שאין לו. קראתי אִמרה של אחד החכמולוגים שלהם: "יש שתי דרכים לאושר. האחת להוריד את רף הדרישות למידתנו. האחרת להסתפק ולהסתגל ליש". ייתכן והוא פוליטיקאי שרוצה להקל על עצמו על ידי הורדת הציפיות, אך באופן עקרוני הוא צודק.

בסיום ספרו הוא כותב : 'בכל מסעיי, בחיי אחרי צחי ובמסעי בכל הארצוןת, אני מחפש את צחי בכל מקום'...

הספר מכיל 435 עמודים - 78 ש'ח. להשיג בחנויות הספרים המובחרות או באתר האינטרנט של ההוצאה בכתובת


www.ofir.org.il
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   ליהוא פיין מצטרף ל'חקלאי גרנות' וישווק...
*   נבחרת עובדי דקטלון השתתפו בסוף השבוע...
*   הגיל השלישי זה לא מה שחשבתם. להקת דיירי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים