פרופ' רפי ביאר מנהל הקריה הרפואית רמב'ם מסתובב בימים אלה עם חיוך ענק על שפתיו. הסיבה היא פרופ' דונה ע. שאלאלה. כתבה: רונית קיטאי

לפני שבע שנים העניק לה פרופ' רפי ביאר את עיטור הרמב'ם שהוא אות הכבוד הגבוה ביותר שרמבם' מעניק מידי שנה לאישים נבחרים שתרמו לקידום החברה והרפואה בישראל. עכשיו היא נבחרה לנציגת המחוז ה-27 של פלורידה לקונגרס האמריקה. השניים נפגשו לאחרונה במסגרת מפגש של הפרלמנט הישראלי במיאמי, פלורידה

פורסם ב: 20/11/2018 11:06

מימין לשמאל: סו ברון, מידידי רמב'ם בפלורידה, ארה'ב, פרופ' דונה.ע. שאלאלה ופרופ' רפי ביאר באירועי הפרלמנט הישראלי במיאמי. צילום: יח'צ.
פרופ' דונה.ע. שאלאלה, זוכת עיטור הרמב'ם לשנת 2011. אשר בין תפקידיה הרבים ניתן למנות את תקופת כהונתה כנשיאת אוניברסיטת מיאמי וכשרת הבריאות בממשל קלינטון, נבחרה לאחרונה לנציגת המחוז ה-27 של פלורידה לקונגרס האמריקאי, אחרי שגברה כנגד כל הסיכויים על יריביה.

אירועי הפרלמנט הישראלי במיאמי מרכזים את הדמויות המובילות בקהילה הישראלית בעיר ועוסקים בסוגיות שונות הקשורות למדינה ובתמיכה בה. פרופ' שאלאלה, הנחשבת לידידת אמת של ישראל, הוזמנה לתת הרצאה במסגרת הכינוס, שם פגשה את פרופ' ביאר אשר נמנה אף הוא על מרצי האירוע והציג בפני המשתתפים את בית החולים הגדול בצפון ישראל, את החדשנות הרפואית הישראלית הידועה, מוכנות לשעת חירום ונושא הטיפול בטראומה.

על במת האירוע, הפתיע פרופ' ביאר את פרופ' שאלאלה, כאשר שילב בהרצאתו על הקריה הרפואית רמב"ם תזכורת מצולמת לכבוד שהעניק בית החולים החיפאי לאורחת המכובדת לפני שבע שנים – עיטור הרמב"ם לשנת 2011, הוא אות הכבוד הגבוה ביותר שרמב"ם מעניק מידי שנה לאישים נבחרים שתרמו לקידום החברה והרפואה בישראל.

'לדברי פרופ' רפי ביאר :'פרופ' שאלאלה היא אישה מרשימה, משכמה ומעלה, אשר הקדישה את חייה לשירות הציבורי בארה'ב, לקידום נושאי בריאות בארץ מולדתה, במזרח התיכון, באפריקה ובמקומות נוספים בעולם.במהלך השנים היא שמשה בתפקידי מפתח רבים והצליחה לחולל שינוי של ממש בתחומים הנוגעים לחייהם של מיליונים. זו הסיבה שמצאנו לנכון להעניק לה את עיטור הרמב"ם ואני סמוך ובטוח שגם כנציגת קונגרס היא תמשיך לעשות חייל'.

בצילום נראית פרופ' דונה.ע. שאלאלה מקבלת את עיטור הרמב"ם לשנת 2011 מפרופ' ביאר.
צילום: פיוטר פליטר.
Dr. Donna E. Shalala & prof rafi beyar. Photo pioter fliter

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   הברון פרנצ'סקו ריקאסולי הגיע לישראל...
*   לרגל השקת המשרדים החדשים של המוסד...
*   הטכניון העניק את פרס הארווי למפתחי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים