את מי פגשנו בפסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-34 חיפה? כתבה וצילמה: רונית קיטאי

הבמאית דלית קימור, נילי פלר עורכת סרטים, הצלמת הצעירה זיו עמר, היוצרת לילך מרקמן, גלעד סקר, צילה פלג, דודי פלג

פורסם ב: 30/09/2018 17:06

דלית קימור ('המוייסרים') . צילום: רונית קיטאי
הבמאית דלית קימור ('מוייסרים') ילידת ירושלים מתגוררת מזה 15 שנים ברמת גן. היא למדה בימוי באוניברסיטת תל אביב ועל הסרט 'מוייסרים' היא עבדה במשך שנתיים. מאחוריה בימוי של שמונה סרטים וחוץ מזה דלית קימור עבדה בערוץ 1 ושידרה שם בתוכנית 'במבט שני' שם ערכה כתבות וסרטים.

היא גרושה מירין קימור הידוע בזכות עצמו ואם לשני בנים: גילי בן 26 ואייל בן 23. דלית קימור היא בתו של פרופ' (ספרות ותיאטרון) גרשון שקד ראש החוג לתיאטרון שנפטר בגיל 77 לפני 10 שנים. אמה, תבל'א ד'ר (לספרות) מלכה שקד. משפחה איכותית ביותר.

****

נילי פלר עורכת סרטים שערכה את הסרט שזכה בפרס והוא 'ארמי אוף לאברז בארץ הקודש' היא ילידת חיפה שגדלה ברח' פינסקר שכונת נוה שאנן, למדה בבי'ס עירוני ג' ולאחר שחרורה מצה'ל עזבה לטובת העיר הגדולה. נילי נשואה לערן פלר יליד ירושלים שעשה אפקטים לפרסומות ואם לשני ילדים: בת 16 ובן 13.
****

זיו עמר בת 21 היא פנים חדשות בתחום הצילום בחיפה. בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה היא הסתובבה ללא הרף חמושה במצלמה גדולה והנציחה את כל המי ומי בתחום. התפוח מסתבר נפל לא רחוק מהעץ. זיו היא בתו של יועץ התקשורת עופר עמר.אמה, שרון עמר למדה חינוך בלתי פורמלי ועוסקת כיום באמנות.

הוריה של זיו עמר עקרו לאחרונה להתגורר בהרחבה של קיבוץ מזרע לאחר שנים רבות בה גרו בקרית טבעון. למען הדיוק זיו עמר נולדה בקיבוץ מזרע ובהיותה בת ארבע עברו הוריה לקרית טבעון. עד לפני שנה היא עוד התגוררה ברח' העמק בקרית טבעון ואז עקרה לחיפה שם שכרה דירה ברחוב דרך הים בכרמל המערבי, אך סמוך מאוד למרכז הכרמל, מה שמאפשר לה תוך דקות להגיע למטה הפסטיבל וכשהוא יסתיים היא תתחיל לעבוד בבי'ס למוסיקה BEAT במרכז הכרמל וכך תתחיל לעבוד עם אמנים וגם לצלם הופעות. שיהיה בהצלחה!

*****


היא נראית כמו שחקנית קולנוע אך מאחורי היוצרת לילך מרקמן, מה שהביא אותה לפסטיבל הסרטים בחיפה הוא עבודתה על סרט הסטודנטים 'אבן נייר ומספריים' שהשתתף בתחרות והיא במאית, מפיקה וצלמת. הרבה כשרונות באישה אחת מסתבר.

****

קפצו לחיפה כי יש הרבה סרטים ששווה לצפות בהם דודי פלג ראש אגף תוכן במוזיאון תל אביב לאמנויות. הוא עשה זאת בחברת רעייתו הפסיכותרפיסטית צילה פלג.לידם ניצבו גם השפית הילה אלפרט שבפסטיבל הנחתה את 'דוקולינריה' וראיינה שפים מפורסמים לאחר הקרנת סרטים על אוכל. בקיצור צריכים להגיע לשם רעבים. רעב לסרטים תמיד הוא גלעד סקר שאם הוא מזכיר לכם את יול ברינר ז'ל עם הקרחת, הרי שהוא מתאים לככב בלא מעט סרטים. רק תמצאו לו ומן הסתם הוא ישמח לכך.
נילי פלר עורכת סרטים. צילום :רונית קיטאי

הצלמת הצעירה זיו עמר (21). צילום: רונית קיטא

לילך מרקמן יוצרת 'אבן נייר מספריים'. צילום רונית קיטאי

צילה פלג פסיכורפיסטית ודודי פלג ראש אגף תוכן במוזיאון תל אביב. צילום רונית קיטאי

דודי פלג ראש אגף תוכן במוזיאון תל אביב לאמנויות, הילה אלפרט (דוקולינריה) וגלעד סקר מאולם רפפורט. צילום רונית קיטאי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   'לארה' הוקרן במרכז רפפורט בפסטיבל...
*   בכורה טלוויזיונית: 'היורשים 3' מגיע...
*   גלריה ZOA ע'ש דבורה פישר ז'ל תארח 'אמנות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים