אתמול נפתח בחגיגיות רבה מתחם WEWORK בדרך העצמאות 45 בחיפה. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

במקום בו שכן סניף ראשי של בנק דיסקונט בעיר התחתית, נחנך אתמול רשמית מתחם 'וויוורק' חיפה .חמש קומות ליזמים ואנשי הייטק,שכוללים מתחמי עבודה לכל אחד וגם חלל חברתי משותף במקום שהוא וואו גדול. ראש העיר חיפה יונה יהב הגשים את החלום שלו להפוך את העיר התחתית למקום שימשוך אליו יזמים, אנשי הייטק ומגוון פעילויות כדי לשים את ה'תחתית' על המפה

פורסם ב: 30/08/2018 11:32

השקת סניף וויוורק חיפה. צילום: אייל מרילוס
זו היתה בהחלט סיבה לחיוכים ענקיים שהיו ליונה יהב. פגשתי שם את איש העסקים צחי שנירר שהוא חיפאי לשעבר ויש לו כאן מספר פרויקטים לדבריו. שנירר היה בחברת בנו יוני שנירר, שפחות התלהב להחשף בתקשורת אבל עם יופי כמו שלו איך הוא בדיוק חושב שזה אפשרי?

בלטה שם פריידה לייבטג מנהלת יחסי הציבור של 'וויוורק' ישראל, ילידת ארה'ב שעברה לאחרונה מירושלים למודיעין, איש יחסי הציבור גיל מזרחי שהופקד על התקשורת וממשרדו תומר אילן שהמשרד בו הם פועלים עבר זה מכבר לרחוב דרך הים בכרמל המערבי בחיפה, מן הרחובות היפים בחיפה.

פגשתי שם את איש ההייטק ד'ר אריק כץ בוגר הטכניון מומחה לסימולטורים ברפואה ומתמטיקאי, שיש לו חלל עבודה משלו ב'וויוורק' בחיפה. אריק הגיע עם בתו הקטנה והיפה לירי כץ בת השנתיים. בשיעור שחייה נמצאה באותה עת בתו הגדולה רומי כץ בת השש בחברת אמה, עורכת הדין אפרת גדרון אשר משרדה, גדרון-נאמן נמצא בשער פלמר 1 בחיפה, סמוך מאוד ל'וויוורק' .כך הם נפגשים לא אחת לצהריים באחת מהמסעדות הרבות והמופלאות שפועלות בעיר התחתית בחיפה, ואגב משם הגיע גם רוב הכיבוד הטעים כל כך שהוגש שם.

את המלונאית דפנה אלמן בארי בעלת מלון בוטיק ב'קסטרא' חיפה שפגשתי מספר ימים קודם לכן בהשקת 'קסטרו' בקניון עזריאלי חיפה, ראיתי גם הפעם והיא סיפרה לי שהגיעה כדי לפרגן ליובל דברת שיש לו מספר פרויקטים בעיר התחתית.


מהרגע בו הגיע ראש העיר חיפה יונה יהב מאירוע אחר אליו התחייב, עטו עליו כולם והוא פגש שם בין היתר את גליה אלבין לבית נוימן ילידת חיפה ותל אביבית מזה שנים רבות, שהיא דודתו של אדם נוימן ממייסדי 'וויוורק' בעולם שנמצא עכשיו בניו יורק.

היה בנצי זינגר מנכ'ל 'וויוורק' שנולד בארה'ב וכיום בתל אביב שבעיניו חיפה היא מקום נפלא להקים את 'וויוורק' כי זוהי עיר עם דו-קיום 'ואת הפרויקט הזה אנחנו רוצים להביא לכל הענף'. עוד נראו שם מיכל אייזנברג, תולי צדר יו'ר אמפא וחיפאי לשעבר שמתגורר כיום בהרצליה.

תולי צדר פגש שם כל כך הרבה חברים שתקצר היריעה מלהזכיר. חוץ מיונה יהב הוא נפגש עם ישראל סביון יו'ר דירקטוריון תיאטרון חיפה והאחרון אמר כי לכבוד תולי הוא הגיע. היו עו'ד רוני גרוסמן סגן דוברת עיריית חיפה, ד'ר גלית רנד מנהלת אגף תכנון אסטרטגי ומחקר, אור שחף מנכ'ל החברה הכלכלית לחיפה, צחי טרנו, ארז ישכרוב מנכ'ל מכללת 'תלתן' בקמפוס נמל חיפה, שפע של נציגי תקשורת ועוד מוזמנים בתחומים שונים. היה מכובד, טעים להפליא ומרשים ביותר.


אז לסיכום , מתחם WeWork חיפה מעמיד סטנדרט חדש בתחום מתחמי המשרדים. בהשקת המתחם החדש בעיר התחתית חיפה, הושקע מאמץ גדול ובערב המרשים נכחו מאות אנשים, ידוענים, עיתונאים, יזמים ואנשי עסקים מהארץ ומחו'ל.


זהו המתחם הראשון שהוקם בצפון והוא מכיל משרדים רבים שיוכלו לאכלס כ-600 חברים העוסקים בסטארט-אפ, יזמות ועוד. WeWork מוכרת ברחבי העולם ומשמשת כבית ל-268,000 חברים בעולם, ב-77 ערים . חיפה הינה העיר הרביעית שחברת WEWORK חונכת מבנה נוסף.

מתחם WeWork 'העיר התחתית חיפה' יעניק תמיכה מרבית עבור חבריו ויוכל לשמש בית לחברות חיפאיות בכל קנה מידה, החל משימוש בשולחנות זמינים, השכרת משרד המיועד לאדם אחד בלבד ועד לקומה שלמה שתשמש כמטה חברה, כלה ביצירת 'משרדי לוויין' לעסקים שירצו להרחיב את מיקומם. כמו כן, יאפשר המתחם שימוש במשרדים פרטיים ושקטים, חדרי ישיבות או בשיטת "השולחן החם" על בסיס מקום פנוי- כל זאת תוך יצירת חוויית שימוש נעימה ונוחה, העונה על צרכים פרטניים רחבים. חברי המתחם יזכו ליהנות מגישה לאינטרנט, משירותי ניקיון, ומריהוט ברמת הגימור הגבוהה ביותר.

בדומה למיקומים אחרים בישראל, "WeWork העיר התחתית חיפה" ינוהל על-ידי צוות של מנהלים מקומיים, אשר יכירו את החברים בו באופן אישי, יסייעו להם בבניית המטלות היומיומיות וייזמו אירועים שיעודדו שיתופי פעולה. כמו-כן יעביר צוות המנהלים הכשרות וקורסי העשרה בנושאי מיומנויות עסקיות ועוד.


בנג'י (בנצי) זינגר מנכ'ל WeWork ישראל שנכח באירוע ביקש להודות על שיתוף ההדוק עם הגורמים בחיפה: 'חברת WeWork ממשיכה להרחיב את נוכחותה ברחבי העולם, ותוך כדי כך שמה דגש לא רק להביא ערך מוסף לערים אליהן היא מגיעה, אלא גם לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם הרשויות, במטרה לסייע להן לשפר את חיי התושבים שלהן. שיתוף הפעולה עם עיריית חיפה ועם העומד בראשה תואם באופן מושלם את תפיסה זו, ואנו נרגשים להוות חלק מרכזי וחשוב בהליך ההתחדשות של העיר התחתית בחיפה .

זאת וגם לספק מקום חיוני ונדרש ליזמים למטרת שיתופי פעולה ויצירה. היזמים והעסקים שיעבדו פה ייהנו מהאנרגיה שיש פה בבניין והיא מורגשת בין המשרדים, המסדרונות וחללי העבודה המשותפים, זה מה שמניב בסופו של דבר סביבת עבודה מהמובילות בישראל.

הבחירה במיקום המתחם בעיר התחתית בחיפה לא קרתה במקרה .קכמה פעמים ביליתי פה ברחובות של העיר התחתית ומי שראה את הדו קיום שיש פה ואת האנרגיות שיש פה מבין שהן לא נמצאות בשום מקום בעולם', אמר זינגר.

את הכבוד בגזירת הסרט נתן בנג'י זינגר לראש העיר חיפה יונה יהב והוסיף: 'את הסרט הזה אנחנו לא חותכים על מה שאנחנו מביאים לעיר, אלא על מה שWeWork תיקח מפה ונוכל להביא את זה לכל העולם'.

ראש העיר יונה יהב בירך את הנהלת חברת WeWork על הפתיחה וציין כי 'כבוד גדול לנו להכניס חברה כמו WeWork לעיר שלנו. כניסתה של WeWork לחיפה מהווה הבעת אמון במדיניות העירייה, ששמה לעצמה להיות העיר המובילה בתחום חברות הסטארט-אפ בישראל. המהפכה, אותה ביצענו בשנים האחרונות בעיר התחתית, יוצרת אקוסיסטם אופטימלי, המהווה קרקע פורייה לחברות הייטק רבות לקבוע את מושבן בחיפה, ולהקמת מערך חממות טכנולוגיות ומתחמי עבודה ליזמים בתחום ההייטק, אשר הולך וגדל.

במקביל לפתיחת "WeWork העיר התחתית חיפה", עיריית חיפה ממשיכה להשקיע באזור שהיה מוזנח במשך זמן רב, שודרג בשנים האחרונות עם השקעה יוצאת דופן והפך למרכז אקדמי ותרבותי מוביל. בחיפה קיים כיום מערך סטארט-אפים הולך וגדל וכן מגוון רחב של מיזמים וארגונים בינלאומיים הפועלים בה, תוך ניצול הטכנולוגיות הייחודיות והכישרון, אותם מביאים בוגרי המוסדות האקדמיים בעיר.אני רואה בהקמת המתחם עוד נדבך חשוב ונקודות ציון משמעותית לקדם את חיפה לנקודות האל חזור כפי שאמרתי בעבר, אנחנו חולמים בגדול ומגשמים בענק'.


כל מה שרציתם לדעת על וויוורק חיפה הקליקו כאן:

/www.spacing.co.il/location/1_8
ראש העיר חיפה יונה יהב וגליה אלבין לבית נוימן דודתו של אדם נוימן ,ממייסדי וויוורק הבינלאומי. צילום רונית קיט

בנצי זינגר מנכ'ל וויוורק ישראל. צילום : רונית קיטאי

היזם בעל מתחם עבודה בוויוורק חיפה החיפאי ד'ר אריק כץ ובתו הקטנה לירי כץ בת השנתיים. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל תולי צדר יו'ר אמפא, ראש העיר חיפה יונה יהב ומנכ'ל וויוורק ישראל בנצי זינגר. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל תולי צדר, צחי שנירר, יוני שנירר. צילום: רונית קיטאי

המלונאית דפנה אולמן בארי. צילום רונית קיטאי

ישראל סביון יו'ר דירקטוריון תיאטרון חיפה. צילום :רונית קיטאי

משמאל פריידה לייבטג מנהלת יחסי הציבור של וויוורק ישראל בשיחה עם גיל מזרחי מנהל יחסי הציבור של וויוורק חיפה. צילום :רונית קיטאי

פריידה לייבטג Frayda Leibtag מנהלת היח'צ של וויוורק ישראל עובדת סביב השעון. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל אשת העסקים גליה אלבין עם ד'ר גלית רנד ואור שחף . צילום : רונית קיטאי

עו'ד רוני גרוסמן סגן דוברת עיריית חיפה. צילום: רונית קיטאי

תומר אילן ממשרדי גיק דיגיטל ולא תאמינו היכן צילמתי אותו. במעלית במעבר לסיור בין הקומות של וויוורק. צילום רונית קיטאי

סגן דוברת עיריית חיפה עו'ד רוני גרוסמן והעיתונאית רונית קיטאי עורכת אתר 'רינונים' הונצחו ע'י צלם המגנטים של האירוע

ראש העיר חיפה יונה יהב ובנצי זינגר מנכ'ל וויוורק ישראל. צילום: אייל מרילוס

רחוב דרך העצמאות בסמוך לוויוורק חיפה. צילום : אייל מרילוס

צחי טרנו. צילום: רונית קיטאי

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   בט'ו באב יום האהבה הופיע שמעון בוסקילה...
*   הערב נפתח חגיגית ה-STUDIO ב'מרכז פנורמה'...
*   סמדר גנזי דוגמנית מצליחה בשנות השמונים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים