הפסלת ברברה רובינזון, סוכנת הנסיעות לשעבר ישראלה (אלה) אבנרי והמורה בדימוס לאה אורן, ישבו בבית קפה ונהנו מכל רגע. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

בין תלמידיה של לאה אורן היו אייל ברקוביץ', הזמר אדם (אז חיים כהן), אילנית לוי ועוד .הסיפורים קלחו שם בין ביס לביס ב'מנדרין' עופר גרנד קניון חיפה ואותם היא חלקה עם חברותיה ברברה רובינזון וישראלה (אלה) אבנרי

פורסם ב: 28/05/2018 23:05

שלושת החברות. מימין לשמאל לאה אורן, ברברה רובינזון ואלה (ישראלה) אבנרי. צילום :רונית קיטאי
לאה אורן הספיקה ללמד עשר שנים בטכניון, בבי'ס 'חוגים', ב'אנקורי' , ב'שילב' . הנצחתי אותה עם שתי חברותיה, הפסלת ברברה רובינזון שלא רק מנגנת בכשרון בפסנתר אלא מפסלת בברונזה ועוד. עבודותיה הוצגו בתערוכות בארץ ובחו'ל. ולפני שנתיים השתתפה בתערוכה בלונדון. אז לונדון כן מחכה לה.


ברברה נשואה לעו'ד יאן רובינזון שכמוה נולד בפולין וזו גם הסיבה שהם מרבים לבקר בארץ הולדתם. הוא כותב בחרוזים ובכל אירוע מקריא את יצירותיו להנאת חבריו שנפגשים אחת לחודש ב'פרלמנט' וביניהם שופטים בדימוס , עורכי דין ואנשי עסקים ואף פעם לא משעמם שם. אגב, בתם הבכורה לילך רובינזון אברג'ל חיה מזה בארה'ב שם היא עובדת כעורכת דין וכך גם בעלה.


ישראלה (אלה) אבנרי פרשה לפני שנה מעבודתה כסוכנת נסיעות ממשרדה שפעל ברחוב דרך הים בכרמל המערבי בחיפה . היא נאלצה לפרוש לאחר שעברה תאונת דרכים. היא נכנסה בעמוד שנשאר לעמוד שם למרות הכל. כלומר לi שלiם, אבל לה הרבה פחות.

אל דאגה, להגה היא לא חזרה יותר וטוב שכך. בעלה המנוח עו'ד אבנר אבנרי ניהל משרד בשכונת הדר ובעבר הרחוק היה מורה. היום אחת מבנותיהם הולכת בעקבותיו ועובדת כעורכת דין. חלפתי שם כשהן הזמינו קינוח והן היו ה'קינוח' שלי לצהריים כי משם המשכתי לדרכי, לא בטרם הנצחתי אותן כפי שעיניכם רואות.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   בט'ו באב יום האהבה הופיע שמעון בוסקילה...
*   הערב נפתח חגיגית ה-STUDIO ב'מרכז פנורמה'...
*   סמדר גנזי דוגמנית מצליחה בשנות השמונים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים