'בית ליד הים' - LA VILLA -הוקרן הערב ב'סינמטק' חיפה, במסגרת פסטיבל הקולנוע הצרפתי. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

בנוכחות הבמאי הצרפתי האהוב והמוערך Robert Guediguian (רובר גידיגיאן) ורעייתו השחקנית Ariane Ascaride (אריאן אסקאריד) הם סיפרו על הסרט ועל המסר שמאחוריו ובמשך 20 שנים הם עושים ביחד סרטים. הנחה הקולנוען אבישי כפיר מנהל 'סינמטק' חיפה

פורסם ב: 19/03/2018 23:17

'בית ליד הים' ייצא בקרוב להפצת בתי קולנוע 'לב' ברחבי הארץ וזהו סרטו החדש של הבמאי הידוע רובר גידיגיאן סרט מס' 20 של המוכשר הזה, שבמשך 20 שנה מעסיק את אותם השחקנים לדבריו. הכוכבת הראשית היא אשתו אריאן אסקאריד. בסרט היא מפגינה חוש הומור בצד הדרמה אך על הבמה היא ממש מבצעת פנטומימה ומצחיקה את הקהל.

'יש לנו מזל אתכם' והם מתכוונים לקהל הישראלי וגם לחיפאי. 'כל פעם שאנחנו מגיעים לישראל אנחנו זוכים בפרס. היינו כאן לפני עשר שנים זכינו בפרס ובכלל כיף לנו להגיע לכאן'.


הם לבושים בפשטות כובשת ומדברים עם הקהל בגובה העיניים. לא במאי ושחקנית שמרימים את האף אלא אוהבים את מה שהם עושים והאהבה הזאת עוברת כחוט השני לקהל. אתם יושבים מרותקים למסך עד לסיום הסרט.

'בית ליד הים' סרטו החדש של הבמאי הצרפתי האהוב רובר גידיגיאן ('שלגי הקילימנג'רו') הפך, מיד עם יציאתו בצרפת, ללהיט מסחרי וזכה לביקורות נלהבות על הכל. על המשחק המעולה, התסריט המרגש והצילום העדין והיפה של המפרצים, הכבישים המתפלים, הדגה, החום והאנושיות המוקרנת מהשחקנים וביניהם כמה משחקני צרפת המוערכים ביותר כיום. הכימיה בין הבמאי לבין השחקנית שהיא רעייתו, מחמם את הלב ובכלל 'בית ליד הים' הוא סרט מרגש על משפחה, בעיותיה,ועל חלום של עתיד טוב יותר.


על שפת מפרץ קטן ועוצר נשימה ביופיו, הממוקם ליד מרסיי בצרפת, אבי המשפחה נמצא לפתע בתרדמת, מה שגורם להם להתבדח על כך שזה יכול לקחת גם שמונה שנים, ופעמיים בסרט הם מזכירים את....אריק שרון ז'ל. שלושה אחים חוזרים אל בית ילדותם, וילה ציורית ששייכת לאחד ממקימי המקום. אנז'ל, שחקנית שמתגוררת בפריז, ז'וזף, שמאורס לצעירה שגילה מחצית משלו והוא היה בעבר המרצה שלה באוניברסיטה , אשר 'שתתה' בצמא את דבריו, וארמאן, הבן שנשאר במרסיי כדי לנהל את המסעדה המשפחתית והחליט שהיא לא תהיה מסעדה יקרה של תיירים אלא עממית.

בבית שבו גדלו, בדרום צרפת, יצוצו צרות מהעבר, אסון שקרה לאנז'ל וסוד שהיא הסתירה מבעלה שמעולם לא סלח לה על כך. מערכות יחסים יתחילו ויסתיימו, ושלושת האחים שהם שני אחים ואחות, ינסו להבין איזה ערכים הנחיל להם אביהם וגם האם הם מצליחים ליישם זאת. הקרנת הסרט נערכה בשיתוף עם המכון לתרבות צרפת משם הגיעה קולט הדר Colette Hadar
מימין לשמאל אבישי כפיר מנהל סינמטק חיפה,Berrtrand le delezir משגרירות צרפת, קרולין קרונייה קונסולית צרפת בחיפה, הבמאי רובר גידיגיאן והשחקנית אריאן אסקאריד. . צילום: רונית קיטאי

הבמאי והשחקנית Robert Guediguian and Ariane Ascaride photo: Ronit Kitai

בית ליד הים בסינמטק. Robert Guediguian and Ariane Ascaride .צילום: רונית קיטאי

בית ליד הים כרזה של הסרט שיוקרן ברשת בתי קולנוע 'לב'. צילום: יח'צ

Ariane Ascaride. photo : Ronit Kitai

בית ליד הים בסינמטק. צילום רונית קיטאי

בית ליד הים בסינמטק. צילום: רונית קיטאי

בית ליד הים בסינמטק. Robert Guediguian and Ariane Ascaride צילום: רונית קיטאי

אבישי כפיר מנהל סינמטק חיפה. צילום רונית קיטאי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   סדנאות למנהלים עם ייחוד, מקוריות וחדשנות...
*   אירוע המסחר האלקטרוני הגדול בישראל...
*   משרד עורכי הדין ש. פרידמן השיק את כנס...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים